PROJE TARİHİ
Ağustos, 2020
Kategori
Dijital Pazarlama
Müşteri
TUNALI FİNANS

01. Dijital Pazarlamaya Nereden Başladık?

D Dijital pazarlamaya başlarken, hedeflenen pazara, hedeflenen satışı yapmaya odaklanırız. ETT ile çalışırken ise çık kısa bir süre içerisinde, çok hızlı bir satış yapmayı başardık. Hedef kitle analizi yaparken, ürüne olan ilgi, alım gücü, demografik bilgiler, coğrafi bilgiler gibi alanlarda titiz davrandık ki Facebook’ta bize istediğimiz dönüşümü sağlasın. Sosyal Medya çalışmaları, Web Site çalışması ve Grafik tasarım çalışmalarının ardından, Dijital pazarlama alanına geçerken her şey hazır hale gelmişti. İstenilen veya ihtiyaç duyulan zemin eksiksiz bir şekilde hazırlanmıştı. Dijital Ortağım olarak ETT’nin pazarlama sürecini çok hızlı tamamladık. 

“Çok kısa bir sürede, çok hızlı geri dönüşüm aldık. Reklam süreci sonrasında dahi dönüşümler devam etti.”
– Tunalı finans, ett

02. Reklam Stratejileri

Reklamlar için iki farklı kampanya biçimini ele aldık. Bunlardan birisi telefon aramalarıydı. Reklamlarımızın görüntülenmesi sonucunda, gün içerisinde ETT tarafına oldukça fazla arama ulaşmasını sağladık. Aşağıda gördüğünüz tabloda ise bunu irdelemek mümkün. 5-6 Eylül tarihleri arasını görüntülediğimiz cetvelde, yalnızca bu süre zarfında 399 adet arama bağlantısı tıklaması aldık ve arama tıklaması başına 30 kuruşluk bir ödeme ortalamasına ulaştık. Gün içerisinde ise oldukça fazla arama, mesaj ve toplamında ki geri dönüşüm ile başarılı bir kampanya sürdürülmüş oldu.

Kampanyalar için bir diğer ele aldığımız tür ise potansiyel müşteri formlarıydı. Bu formlar sayesinde bir çok kişinin iletişim bilgilerini toplayarak, ETT ekibinin bu kişilere telefonla veya e-posta ile geri dönüş yapmalarını sağladık. Aşağıda ki tabloda yine aynı tarih aralığında yaptığımız çalışmanın sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Bu çalışma içerisinde toplamda 203 kişilik bir veri topladık. Toplanan veri başına ortalama 76 kuruşluk bir ödeme yapmış olduk. Sonuç oranımız oldukça yüksekti ve yine başarılı bir grafik ortaya çıkarttık.

03. Proje Sonuçları

Evet, ETT dijital pazarlama çalışmalarının sonucuna gelindiğinde ise oldukça başarılı bir tabloyu izledik. Sizinle tüm verileri paylaşamıyor olsak bile, yukarıda ki dönemlik verilerin ne kadar yüksek olduğunu görüyorsunuz. ETT, bu reklam çalışmalarının ardından oldukça yüksek satışlara ulaştı ve Dijital Dönüşümün keyfini çıkarttı. Sizinle de dijital dönüşümün başarısını yakalamak ve satışları en üst seviyeye çıkartmak için çalışmayı çok isteriz. Bizden teklif almak için iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar…

Konuşmayı Başlat
Size yardımcı olabilir miyiz?
Dijital Ortağım
Merhaba, acaba yardımcı olabileceğimiz bir konu var mıydı?